آشنایی با فواید یادگیری زبان انگلیسی

ساخت وبلاگ

امروزه تعداد کمی از افراد نیازی به یادگیری زبان انگلیسی در زندگی خود احساس نمی کنند و بنابراین برای یادگیری آن اقدامی انجام نمی دهند.
 بسته به شرایط و اهداف هر فرد ، زبانی که وی به عنوان زبان دوم انتخاب می کند ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی ، از آنجایی که انگلیسی یکی از پر صحبت ترین زبان های جهان است ، بیشتر زبان آموزان آن را به عنوان زبان دوم انتخاب می کنند.

در دنیای امروز بیش از یک و نیم میلیارد نفر به این زبان صحبت می کنند. در نتیجه ، اگر بتوانیم زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیریم ، می توانیم تقریباً با تمام دنیا ارتباط برقرار کنیم. در این مقاله می توانید در مورد مزایای یادگیری زبان دوم به ویژه انگلیسی مطالعه کنید.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی در همه سنین

خواه انگلیسی باشد ، فرانسه ، اسپانیایی یا ... ، باید بدانید که یادگیری زبان جدید یکی از سخت ترین کارهایی است که مغز انسان می تواند انجام دهد.

همچنین فواید زیادی برای سلامت مغز دارد. همانطور که افراد برای تقویت عضلات با بلند کردن اجسام سنگین ورزش می کنند،

مغز نیز برای تقویت عضلات خود باید آموزش ببیند. یادگیری زبان دوم یکی از بهترین تمریناتی است که می تواند قسمت های مختلف مغز را درگیر کند و به نوعی ورزش برای سلامت مغز تبدیل شود.

در گذشته باور عمومی مردم این بوده است که کودکی که دوزبانه می شود و در سال‌های ابتدایی مغز خود را درگیر به یادگیری دو نوع زبان مختلف می کند ممکن است در زندگی آینده دچار مشکلاتی شود؛ آن ها بر این باور بودند که شاید این کودک نتواند به خوبی یک فرد عادی که فقط زبان مادری خود را می‌داند مشکلات خود را حل کند.

اما واقعیت امروز دقیقاً برعکس است. دانشمندان دریافته اند کودکانی که دوزبانه هستند و از همان کودکی یادگیری زبان دوم مانند انگلیسی را شروع می کنند نه تنها عملکرد زندگی آنها را بهبود می بخشند بلکه از هوش بیشتری نیز برخوردار هستند.

علاوه بر این ، بهتر است بدانید که استفاده از قسمت هایی از مغز انسان که هنگام یادگیری زبان انگلیسی فعال می شوند ، خطر بیماری هایی مانند آلزایمر را در سنین پیری نیز کاهش می دهد.

در نتیجه ، یادگیری زبان دوم مزایای خاص خود را برای همه گروه های سنی دارد. این بدان معنا نیست که کودکان از آن بهره مند می شوند یا فقط بزرگسالان از آن بهره مند می شوند. در هر سنی ، یادگیری یک زبان جدید می تواند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. لطفا پیشرفت کنید و لذت ببرید.

فرصت های اجتماعی و اشتغال بهتر

یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان انگلیسی ، داشتن موقعیت اجتماعی بهتر و یافتن فرصت های شغلی بهتر است.

قبلاً افرادی که انگلیسی می دانستند خاص به حساب می آمدند. اما در عوض در دنیای امروز افرادی که این زبان را نمی دانند در خود احساس ضعف می کنند. زیرا ، از دیدگاه های مختلف ، اهمیت شناخت این زبان به خوبی درک شده است.

جدا از مزایای دانستن زبان دوم برای مهاجران و سفر به خارج از کشور ، دانستن این زبان در کشور فعلی شما نیز می تواند فرصت خوبی را برای شما فراهم کند.

به عنوان مثال ، اگر دانشجویی هستید که برای یافتن کار مناسب آگهی های استخدام را بررسی میکنید ، حتماً دیده اید که بسیاری از آنها تمایل به استخدام افرادی دارند که به زبان انگلیسی تسلط دارند. بنابراین کسانی که به زبان دوم ، به ویژه انگلیسی تسلط دارند ، احتمالاً توسط مصاحبه پذیرفته می شوند و شروع به کار می کنند.

ارتباط با سراسر دنیا
در ابتدای این مطلب به یکی از مزیت‌های یادگیری زبان انگلیسی که ارتباط داشتن با سراسر جهان است اشاره کردیم. وقتی شما زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم خود انتخاب می‌کنیدمی توانید در شبکه‌های اجتماعی با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید.

حتی دوستانی برای خود پیدا کنید و به گفت‌وگو با آن‌ها بپردازد. می‌توانید در مورد فرهنگ آن کشور مطالعه کنید؛ بسیاری از کتاب‌ها، اشعار و داستان‌های معروف جهان را به زبان انگلیسی بخوانید و لذت ببرید.

بسیاری از افراد هستند که عاشق تماشا کردن فیلم ها بخصوص فیلم‌های خارجی هستند. باید بدانید که تماشا کردن فیلم به زبان اصلی و حتی بدون زیرنویس فارسی لذتی چند برابر دارد. هم چنین با تماشاکردن فیلم به خوبی فرهنگ آن کشور را می‌شناسید.

پس یادتان باشد یادگیری زبان انگلیسی صرفا محدود به یادگیری قواعد زبانی و مجموعه‌ای از لغات و واژگان نیست بلکه آشنایی با فرهنگ آن ملت یکی از مزایای اصلی یادگیری زبان دوم محسوب می‌شود.

اگر شما زبان انگلیسی را بخوبی بدانید و فردی باشید که به دنبال کردن اخبار روز دنیا علاقه مند است دیگر نیازی نیست به اخبارهای ترجمه شده گوش دهید. 
در نتیجه یادگیری زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد تا از جایی که در حال حاضر قرار دارید با کل دنیا در ارتباط باشید.

منبع

آموزش زبان انگلیسی...
ما را در سایت آموزش زبان انگلیسی دنبال می کنید

برچسب : یادگیری زبان انگلیسی,آموزش زبان انگلیسی, نویسنده : مدرس زبان انگلیسی بازدید : 208 تاريخ : شنبه 26 مهر 1399 ساعت: 6:59