راه های تقویت مکالمه انگلیسی

ساخت وبلاگ

زبان یعنی برقراری ارتباط میان انسان‌‌ها و هنگامی‌که شخصی یک زبان جدیدی مثل زبان انگلیسی را یاد می‌گیرد، به دنبال تقویت مکالمه آن زبان است.


زبان آموزان با تقویت مکالمه انگلیسی خود می‌توانند به‌راحتی در هر جای این دنیا با دیگران ارتباط برقرار کنند. اگر هدفتان این است که یک مکالمه روان داشنه باشید باید از بین چهار مهارت های شنیداری یا لیسنینگ، گفتاری یا اسپیکینگ، نوشتاری یا رایتینگ و در نهایت خواندن یا ریدینگ  بر روی دو مهارت شنیداری و گفتاری تمرکز کنید.

مرتبط بخوانید: تدریس خصوصی زبان

در ادامه این مطلب به بررسی برخی از راهکارهای تقویت مکالمه می‌پردازیم.


تماشا‌کردن فیلم و سریال
احتمالاً تا به حال در مورد تأثیرات تماشا کردن فیلم و سریال و بر روی تقویت مهارت‌های زبانی بسیار شنیده‌اید؛ باید بدانید که این کار ارتباط تنگاتنگی با تقویت مکالمه انگلیسی نیز دارد. از آنجایی‌که با تماشاکردن هر فیلم شما می‌توانید مکالماتی که بین بازیگران هست را بشنوید و از آن‌ها الگوبرداری کنید، به سرعت می‌توانید مکالمه‌ی روان تری داشته باشید.

سعی کنید دانش زبانی خودتان را از این طریق به مرور گسترش دهید.اگر در سطوح مبتدی قرار دارید هیچ اشکالی ندارد که دفعات اول فیلم را با زیرنویس حتی فارسی نگاه کنید. اما برای آنکه تأثیر بسیار بهتری بر روی تقویت اسپیکینگ و لیسنینگ شما داشته باشد توصیه می‌کنیم که هر فیلم را دو بار تماشا کنید، یک بار با زیرنویس و بار دیگر بدون زیرنویس. 


برای انتخاب فیلم البته این نکته را در نظر بگیرید که فیلم موردنظر شما مطابق با سلیقه شما باشد تا بتوانید این کار را به طور مداوم و مستمر انجام دهید.همچنین به خاطر داشته باشید که زبان انگلیسی‌، زبان مادری شما نیست. پس اگر متوجه بخش‌هایی از فیلم نمی‌شوید، امری بسیار طبیعی است. درنتیجه از این کار ناامید نشده نشوید تا تاثیر شگفت‌انگیز آن را ببینید.


برای تقویت مکالمه انگلیسی، با صدای بلند صحیت کنید
 برای تقویت مکالمه انگلیسی شما نیاز دارید که صدای خودتان را بشنوید. در نتیجه اگر حتی ساعت‌ها به خواندن کتاب‌های مختلف بپردازید؛پادکست های متفاوتی را گوش بدهید و هرشب به تماشا کردن یک فیلم بنشینید، درنهایت نیاز دارید تا به زبان انگلیسی صحبت کنید و صدای خودتان را بشنوید

مرتبط بخوانی:‌ تدریس انلاین زبان انگلیسی


 درست است که انجام دادن تمرینات لیسنینگ و یا حتی شنیدن موسیقی تأثیر بسیار زیادی بر تقویت مهارت اسپیکینگ شما یا تقویت مکالمه انگلیسی می‌گذارد اما در کنار آن باید صحبت کردن به زبان انگلیسی را فراموش نکنید.

بسیاری از زبان‌آموزان می گویند با افرادی که بتوانند به زبان انگلیسی صحبت کنند در ارتباط نیستند و به همین بهانه خودشان نیز مکالمه انگلیسی را ترک می‌کنند. اما باید به شما بگویم شما لزوماً به فردی که بتواند به زبان انگلیسی صحبت کند نیازی ندارید.

حتی اگر به زبان انگلیسی فکر کنید و با خودتان صحبت کنید حتی پس از مدتی شاهد پیشرفت مکالمه انگلیسی خود خواهید بود. پس از صحبت کردن با خودتان آن هم با صدای بلند نهراسید. در هر زمان نهایت سعی خود را بکنید تا از آنچه که جدیداً یاد گرفته‌اید در مکالمه انگلیسی خود استفاده کنید.


گسترش دایره واژگان
گسترش دایره واژگان شما و یاد گرفتن اصطلاحات زبان انگلیسی باعث می‌شود تا شما حین صحبت کردن بتوانید به‌راحتی ایده‌های خود را به مخاطب خود برسانید.

هر چه شما لغات بیشتری بلد باشید و بتوانید از آن‌ها در مکالمه خود استفاده کنید، برقراری ارتباط سریع‌تر و راحت‌تر اتفاق می‌افتد.

البته به خاطر داشته باشید که دانش واژگان هر فرد به دو دسته تقسیم می‌شود: دسته اول واژگانی است که شخص صرفاً با دیدن آن‌ها متوجه معنی لغت می‌شود و یا حتی فقط آن لغت برایش آشناست‌ . اما بخش دوم مربوط به دسته واژگانی است که بارها و بارها برای شخص تکرار شده و نه‌تنها معنی  بلکه جایگاه و زمان استفاده درست استفاده آن‌ها برای زبان‌آموز کاملاً واضح است.

درنتیجه به هنگام مکالمه کردن به زبان انگلیسی می‌تواند به‌راحتی از آن‌ها استفاده کند. اگر می‌خواهید واژگان جدیدی را که یاد می‌گیرید، در ذهن شما نهادینه شود. راهی جز  مرور و تکرار آن‌ها وجود ندارد. منظور ما از مرور و تکرار صرفاً بارها و بارها خواندن جزوه لغات شما نیست؛ اگرچه که این کار لازم است.

اما در کنار آن تقویت مهارت‌های زبانی بسیار به یکدیگر وابسته بوده و به طور مثال شما با تماشا کردن فیلم ممکن است بسیاری از لغاتی را که قبلاً شنیده اید و یاد گرفته‌اید برایتان مرور و تکرار شود .

در پایان تقویت مکالمه انگلیسی برای هر زبان آموزی که به یادگیری این زبان پرداخته است ضروری و لازم است و شما با به کارگیری روش های ذکر شده می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسید.

منبع: مداد

آموزش زبان انگلیسی...
ما را در سایت آموزش زبان انگلیسی دنبال می کنید

برچسب : آموزش مکالمه انگلیسی,تقویت مکالمه زبان انگلیسی,تقویت اسپیکینگ, نویسنده : مدرس زبان انگلیسی بازدید : 187 تاريخ : يکشنبه 19 بهمن 1399 ساعت: 8:07