آموزش زبان انگلیسی

ساخت وبلاگ

امروزه تعداد کمی از افراد نیازی به یادگیری زبان انگلیسی در زندگی خود احساس نمی کنند و بنابراین برای یادگیری آن اقدامی انجام نمی دهند.
 بسته به شرایط و اهداف هر فرد ، زبانی که وی به عنوان زبان دوم انتخاب می کند ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی ، از آنجایی که انگلیسی یکی از پر صحبت ترین زبان های جهان است ، بیشتر زبان آموزان آن را به عنوان زبان دوم انتخاب می کنند.

در دنیای امروز بیش از یک و نیم میلیارد نفر به این زبان صحبت می کنند. در نتیجه ، اگر بتوانیم زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیریم ، می توانیم تقریباً با تمام دنیا ارتباط برقرار کنیم. در این مقاله می توانید در مورد مزایای یادگیری زبان دوم به ویژه انگلیسی مطالعه کنید.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی در همه سنین

خواه انگلیسی باشد ، فرانسه ، اسپانیایی یا ... ، باید بدانید که یادگیری زبان جدید یکی از سخت ترین کارهایی است که مغز انسان می تواند انجام دهد.

همچنین فواید زیادی برای سلامت مغز دارد. همانطور که افراد برای تقویت عضلات با بلند کردن اجسام سنگین ورزش می کنند،

مغز نیز برای تقویت عضلات خود باید آموزش ببیند. یادگیری زبان دوم یکی از بهترین تمریناتی است که می تواند قسمت های مختلف مغز را درگیر کند و به نوعی ورزش برای سلامت مغز تبدیل شود.

در گذشته باور عمومی مردم این بوده است که کودکی که دوزبانه می شود و در سال‌های ابتدایی مغز خود را درگیر به یادگیری دو نوع زبان مختلف می کند ممکن است در زندگی آینده دچار مشکلاتی شود؛ آن ها بر این باور بودند که شاید این کودک نتواند به خوبی یک فرد عادی که فقط زبان مادری خود را می‌داند مشکلات خود را حل کند.

اما واقعیت امروز دقیقاً برعکس است. دانشمندان دریافته اند کودکانی که دوزبانه هستند و از همان کودکی یادگیری زبان دوم مانند انگلیسی را شروع می کنند نه تنها عملکرد زندگی آنها را بهبود می بخشند بلکه از هوش بیشتری نیز برخوردار هستند.

علاوه بر این ، بهتر است بدانید که استفاده از قسمت هایی از مغز انسان که هنگام یادگیری زبان انگلیسی فعال می شوند ، خطر بیماری هایی مانند آلزایمر را در سنین پیری نیز کاهش می دهد.

در نتیجه ، یادگیری زبان دوم مزایای خاص خود را برای همه گروه های سنی دارد. این بدان معنا نیست که کودکان از آن بهره مند می شوند یا فقط بزرگسالان از آن بهره مند می شوند. در هر سنی ، یادگیری یک زبان جدید می تواند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. لطفا پیشرفت کنید و لذت ببرید.

فرصت های اجتماعی و اشتغال بهتر

یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان انگلیسی ، داشتن موقعیت اجتماعی بهتر و یافتن فرصت های شغلی بهتر است.

قبلاً افرادی که انگلیسی می دانستند خاص به حساب می آمدند. اما در عوض در دنیای امروز افرادی که این زبان را نمی دانند در خود احساس ضعف می کنند. زیرا ، از دیدگاه های مختلف ، اهمیت شناخت این زبان به خوبی درک شده است.

جدا از مزایای دانستن زبان دوم برای مهاجران و سفر به خارج از کشور ، دانستن این زبان در کشور فعلی شما نیز می تواند فرصت خوبی را برای شما فراهم کند.

به عنوان مثال ، اگر دانشجویی هستید که برای یافتن کار مناسب آگهی های استخدام را بررسی میکنید ، حتماً دیده اید که بسیاری از آنها تمایل به استخدام افرادی دارند که به زبان انگلیسی تسلط دارند. بنابراین کسانی که به زبان دوم ، به ویژه انگلیسی تسلط دارند ، احتمالاً توسط مصاحبه پذیرفته می شوند و شروع به کار می کنند.

ارتباط با سراسر دنیا
در ابتدای این مطلب به یکی از مزیت‌های یادگیری زبان انگلیسی که ارتباط داشتن با سراسر جهان است اشاره کردیم. وقتی شما زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم خود انتخاب می‌کنیدمی توانید در شبکه‌های اجتماعی با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید.

حتی دوستانی برای خود پیدا کنید و به گفت‌وگو با آن‌ها بپردازد. می‌توانید در مورد فرهنگ آن کشور مطالعه کنید؛ بسیاری از کتاب‌ها، اشعار و داستان‌های معروف جهان را به زبان انگلیسی بخوانید و لذت ببرید.

بسیاری از افراد هستند که عاشق تماشا کردن فیلم ها بخصوص فیلم‌های خارجی هستند. باید بدانید که تماشا کردن فیلم به زبان اصلی و حتی بدون زیرنویس فارسی لذتی چند برابر دارد. هم چنین با تماشاکردن فیلم به خوبی فرهنگ آن کشور را می‌شناسید.

پس یادتان باشد یادگیری زبان انگلیسی صرفا محدود به یادگیری قواعد زبانی و مجموعه‌ای از لغات و واژگان نیست بلکه آشنایی با فرهنگ آن ملت یکی از مزایای اصلی یادگیری زبان دوم محسوب می‌شود.

اگر شما زبان انگلیسی را بخوبی بدانید و فردی باشید که به دنبال کردن اخبار روز دنیا علاقه مند است دیگر نیازی نیست به اخبارهای ترجمه شده گوش دهید. 
در نتیجه یادگیری زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد تا از جایی که در حال حاضر قرار دارید با کل دنیا در ارتباط باشید.

منبع

آموزش زبان انگلیسی...
ما را در سایت آموزش زبان انگلیسی دنبال می کنید

برچسب : یادگیری زبان انگلیسی,آموزش زبان انگلیسی, نویسنده : مدرس زبان انگلیسی englishquick بازدید : 793 تاريخ : شنبه 26 مهر 1399 ساعت: 6:59

امروزه به دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی و تأثیر آن بر وضعیت اجتماعی و فردی افراد ، انواع دوره آموزش زبان انگلیسی برای مقاطع مقدماتی ، متوسطه و پیشرفته طراحی شده و توسط معلمان در آموزشگاه ها و مجتمع های آموزشی تدریس می شود.

هدف از یادگیری زبان انگلیسی برای هر شخص ممکن است متفاوت باشد. همچنین اگر شما پیش از انتخاب یک دوره آموزش زبان
 انگلیسی به صورت خودخوان به مطالعه زبان انگلیسی پرداخته و یا قبلاً در کلاس‌های دیگری شرکت کرده باشید احتمالاً تا حدودی با زبان انگلیسی، لغات زبان انگلیسی و یا گرامر زبان آشنا هستید.

بنابراین بهتر است قبل از شرکت در کلاس زبان سطح خود را مشخص کنید. توصیه می کنم برای آگاهی از ویژگی های یک دوره آموزش زبان انگلیسی خوب ادامه مطلب را تا انتها مطالعه کنید و سعی کنید معیار های زیر را در نظر داشته باشید.

تقویت مکالمه مهم‌ترین معیار دوره آموزش زبان انگلیسی

 بسیاری از اوقات پیش می‌آید که زبان‌آموزان در یک کلاس زبان انگلیسی شرکت می کننداما پس از مدت‌ها حتی نمی‌توانند چندین جمله را به زبان انگلیسی به راحتی بیان کنند. بنابراین از این شکایت دارند که چرا مکالمه به زبان انگلیسی تا این حد دشوار است.

 اما به راستی مکالمه زبان انگلیسی دشوار نیست؛ مشکل اینجاست که افرادی که در این‌گونه کلاس ها شرکت می کنند فرصتی برای صحبت کردن و تقویت مهارت اسپیکینگ یا گفتاری زبان انگلیسی پیدا نمی‌کنند

 ازآنجایی‌که زبان انگلیسی در کشور ما یک زبان خارجی محسوب می‌شود و خارج از محیط کلاس زبان‌آموزان تنها به زبان مادری خودشان صحبت می‌کنند و با این زبان ارتباط برقرار می کنند تنها فرصتی که می‌توان برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی و به خصوص تقویت مهارت های گفتاری و شنیداری ایجاد کرد درست زمانی است که زبان آموز در یک دوره آموزشی زبان انگلیسی شرکت می‌کند و با استاد خود  ارتباط دارد
 
صرف‌نظر از این‌که سطح ابتدایی شما چیست و یا در چه سنی قرار دارید باید بتوانید از همان جلسه اول در تایم کلاس حتی به میزان کم صحبت کنید و به مرور آن‌ را افزایش دهید.

آموزش گرامر زبان انگلیسی به صورت غیرمستقیم 

یکی از مهمترین قسمتهای یادگیری هر زبانی یادگیری گرامر زبان است. البته بسیاری از مردم معتقدند که برای صحبت به زبان انگلیسی نیازی به یادگیری دستور زبان انگلیسی نداریم.

البته این ایده کاملا اشتباه است. اما از طرف دیگر ، باید بدانید که تمرکز بیش از حد بر حل تمرینات گرامر و به خاطر سپردن فرمول های یادگیری گرامر نیز بی فایده است ، بنابراین هنگام انتخاب یک دوره زبان انگلیسی ، تحقیق کنید و بپرسید که تدریس گرامر زبان در این کلاس چگونه انجام می شود.

 بهترین روش آموزش دستور زبان انجام غیر مستقیم آن هنگام مکالمه انگلیسی است. آنچه از فرمول دستور زبان یک زبان مهمتر است ، استفاده صحیح از این گرامرها است.

به عنوان مثال ، شما می دانید که ما برای بیان اعمالی که در گذشته اتفاق افتاده است ، باید از زمان گذشته ساده استفاده کنیم ، اما فقط دانستن این موضوع و همچنین یادگیری فعل به شما در مکالمه انگلیسی کمک نمی کند.

آنچه مهم است چگونگی استفاده از این زمان و مکان استفاده از آن به روشی کاملاً طبیعی است ، شبیه به افرادی که زبان مادری آنها انگلیسی است و این حتی با سالها حل تمرین های دستوری محقق نخواهد شد.

دوره آموزش زبان انگلیسی تضمینی

 امروزه به علت تعدد آموزشگاه‌ها و مجموعه های آموزشی زبان انگلیسی بسیاری از زبان‌آموزان به هنگام ثبت‌نام در یک دوره آموزشی ترید دارند و نمی‌دانند که کدام یک آن‌ها را زودتر به هدفشان خواهند رساند و یا کدام یک از آن‌‌ها بهتر از دیگری است

البته من کاملاً تردید آن‌ها و سردرگمی شان را در این مورد که در کدام یک از دوره‌ها شرکت کنند درک می کنم چراکه نه‌تنها  زمان برای همه انسان‌ها بسیار ارزشمند است بلکه هزینه‌ای که بابت کلاس زبان انگلیسی می‌پردازند باید نسبت به کیفیت آن کلاس معقول و منطقی باشد

اما اگر یک آموزشگاه اساتید مجرب زبان انگلیسی را برگزیند و به سیستم آموزش زبان انگلیسی خود اطمینان داشته باشد، آموزش زبان انگلیسی تضمینی را برای شما در نظر می‌گیرد.

بدین صورت  مطابق با سطح اولیه شما، به شما می‌گوید  که در انتهای دوره آموزش زبان انگلیسی به چه سطحی خواهید رسید و تا چه حد زبان انگلیسی شما پیشرفت می‌کند.

در نتیجه اگر می‌خواهید از شرکت کردن در یک دوره ‌آموزش زبان انگلیسی اطمینان داشته باشید، کلاس زبان انگلیسی تضمینی می‌ تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.

منبع : مداد

آموزش زبان انگلیسی...
ما را در سایت آموزش زبان انگلیسی دنبال می کنید

برچسب : آموزش زبان انگلیسی,یادگیری زبان انگلیسی,کلاس خصوصی زبان انگلیسی,معلم خصوصی زبان انگلیسی, نویسنده : مدرس زبان انگلیسی englishquick بازدید : 1302 تاريخ : پنجشنبه 24 مهر 1399 ساعت: 21:43

در طی سال‌های تدریسم چه در مجموعه انگلیشدان و چه در سایر موسسات آموزش زبان انگلیسی، بسیاری از زبان‌آموزان را دیده‌ام که برای بار اول‌شان نبوده است که به یادگیری زبان انگلیسی پرداخته اند. خیلی از آن‌ها مدت‌ها قبل مطالعه این زبان را شروع کرده بودند و به هر دلیلی پس از مدت کوتاهی آن را رها کرده‌اند. بعدها متوجه این مسئله شده‌اند که تا چه اندازه دانستن زبان انگلیسی در زندگی آن‌ها اهمیت دارد؛ پس دوباره گام در این مسیر گذاشته و یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده‌اند. اگر شما چنین فردی نبوده‌اید، احتمالاً اطرافیان خودتان دیده‌اید که فردی حتی مدت‌ها به کلاس زبان رفته یا به صورت خود خوان زبان انگلیسی را در منزل تمرین کرده، اما به هر دلیلی پس از گذشت مدتی این کار را رها کرده است.

درنتیجه با مرور زمان تقریباً تمام آنچه را که نیز یاد گرفته بود فراموش کرده است.  به‌راستی دلیل این مسئله چیست؟  عوامل بسیاری می‌توانند به این مشکل منجر شود تا در پایان به خود بگویید چرا زبان انگلیسی را یاد نمیگیرم؟

ما باور داریم که شروع یادگیری یک زبان جدید و قدم گذاشتن در این مسیر بسیار حائز اهمیت و همچنین نیازمند انگیزه و هدفمند بودن است.

در کنار آن نیز بسیاری از عوامل برای ادامه این مسیر مؤثر خواهند بود؛ چراکه ادامه دادن این مسیر به همان اندازه، بلکه بیشتر از شروع اولیه اهمیت دارد. همان‌طور که می‌دانید عادات ما شکل‌دهنده رفتارهای ما هستند، در یادگیری زبان انگلیسی هم زبان آموزانی که عادات درستی دارند می‌توانند مسیر خود را تا انتها ادامه داده و به هدفشان برسند. بنابراین در این مطلب سعی داریم تا برخی از عادات یک زبان‌آموز موفق که به ثابت‌قدم ماندن در مسیر یادگیری زبان به او کمک می‌کند به شما معرفی کنیم.

برنامه ریزی کنید

یکی از مهم‌ترین عواملی که نه فقط در مسیر یادگیری زبان، بلکه در هر یک از مسیرهای زندگی، در هر مقطعی و در هر مرحله‌ای که انسان‌ها می‌خواهند به هدفی برسند باید به آن توجه کنند، این است که برنامه‌ریزی داشته باشند. مخصوصاً که اگر یک راه طولانی درپیش رو دارند. بسیاری از اوقات پیش می‌آید که در ابتدا به دلیل انگیزه بسیار بالا یک کاری را شروع می‌کنیم و در روزهای اولیه ساعت‌های نسبتاً زیادی را به انجام آن کار اختصاص می‌دهیم.

اما با گذشت زمان شاید دلسرد شویم و به مرور وقتی که به آن کار برای آن کار می‌گذاریم کمتر و کمتر شود. اگر می‌خواهید یک زبان‌آموز موفقی باشید، بهتر است از همان ابتدای مسیر برای خودتان برنامه‌ریزی کنید بدین صورت نه در روزهای اولیه بیش از حد این کار را انجام می‌دهید و نه پس از گذشته چند روز کاملاً این کار را ترک می‌کنید.

ازآنجایی‌که هدف هر شخص برای یادگیری زبان انگلیسی با دیگری متفاوت است نمی‌توان یک برنامه مشخص را به همه افراد گفت و از آن‌ها خواست که همان را دقیق انجام بدهند.بلکه هر شخصی باید با توجه به موقعیت، وقت و نتیجه‌ای که می‌خواهد از آن بگیرد برنامه‌ریزی متفاوتی داشته باشد.

اما به‌طورکلی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا حتماً هر روز وقتی را به این کار اختصاص دهید. این نکته را نیز به یاد داشته باشید اگر قصد شما رسیدن به سطوح بالا و داشتن مکالمه سلیس و روان است حتماً در برنامه‌ریزی خود هر روز یک تمرین لیسنینگ یا شنیداری  مثلا گوش دادن به یک فایل صوتی یا دیدن بخش فیلم را بگنجانید.

همچنین یک تایمی را برای صحبت کردن خودتان و مکالمه به زبان انگلیسی در نظر بگیرید. بسیاری از افراد هستند که تمرین زبان انگلیسی را فقط حل کردن تمرین های کتاب می دانند اما تمرینات شنیداری و در کنار آن گفتاری اثراتی به مراتب بالاتر از صرفاً حل کردن تمرینات کتاب برای شما خواهد داشت.در پایان یک برنامه‌ریزی مستمر و هر روز که شامل تمرینات گفتاری و شنیداری مکمل با یکدیگر باشد می‌تواند شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هدفتان از یادگیری زبان برساند. 

علاقه و مطالعه زبان انگلیسی در کنار هم

یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود بسیاری از زبان‌آموزان اواسط در اواسط مسیر یادگیری زبان انگلیسی این کار را رها کرده و چرا زبان انگلیسی یاد نمیگیرم را بدون پاسخ رها کنند، این است که علاقه‌ای به آن نشان نداده و انگیزه خود را از دست می‌دهند.

درست است که برای شروع یادگیری باید هدفمند بود. اما زبان انگلیسی را نباید به‌عنوان یک درس مثل فیزیک یا ریاضیات در نظر گرفت که تک بعدی است. شما به هر چیزی که علاقه داشته باشید می‌توانید به‌راحتی آن را با زبان انگلیسی  ادغام کنید و در این صورت از یادگیری آن لذت ببرید.

همیشه افراد وقتی به انجام کاری مجبور بوده‌اند یا خودشان را مجبور به انجام دادن یک کاری که دلخواهشان نیست می‌کنند، نمی‌توانند با علاقه آن کار را انجام دهند و دوست دارند که هرچه زودتر از انجام دادن این کار خلاصی یابند.

ولی اگر شما علاقه خودتان را بتوانید به نحوی با زبان انگلیسی ترکیب کنید به نظر می‌آید هرگز مطالعه زبان انگلیسی را ترک نخواهید کرد و اصلاً حس نمی‌کنید که درحال مطالعه یادگیری زبان انگلیسی هستید.

تماشاکردن فیلم و سریال تقویت زبان انگلیسی، گوش دادن به موزیک و مطالعه کتاب سه عاملی است که تقریباً اگر به هر سه آن‌ها هم علاقه‌مند نباشید حتماً به یکی از آن‌ها علاقه‌مند هستید. سه مورد ذکر شده روش‌های بسیار مؤثری برای تقویت زبان انگلیسی هستند.

پس از همین امروز شروع کنید!  و یادگیری زبان انگلیسی غیر مستقیم را یکی از عادت‌های خوب خودتان قرار دهید.

منبع: مداد

آموزش زبان انگلیسی...
ما را در سایت آموزش زبان انگلیسی دنبال می کنید

برچسب : یادگیری زبان انگلیسی,آموزش زبان انگلیسی, نویسنده : مدرس زبان انگلیسی englishquick بازدید : 672 تاريخ : جمعه 18 مهر 1399 ساعت: 22:31